Reijo Kouvon / Puheenjohtajan uudenvuodentervehdys 2023

Hyvät jäsenet!

Olemme viettäneet joulua ehkä erilaisin tuntein kuin aikaisemmin. Vanhat jouluperinteet vievät ajatuksemme menneisiin, ikimuistoisiin joulukokemuksiin. Rauha maassa ja ihmisillä hyvä tahto on parasta, mitä voimme toivoa.

 Yhdistyksemme toiminta on koronavuosien jälkeen elpynyt lähes entisenlaiseen. Ilahduttavaa on todeta, että aktiiviset touhuihmisemme ovat jaksaneet ja jaksavat pontevasti suunnitella ja toteuttaa tarinatuokioita.

Ensi vuoden toimintasuunnitelmassa on vihje liikunnallisuuden edistämisestä, tanssi ja karaoke. Olen ilolla huomannut, että tapaamisissamme on pitkäaikainen istuminen selätetty. Kiitos jäsenillemme! 

Tarinatuokio-kokoontumisemme suosittavat nimensä mukaisesti vuorovaikutteiseen toimintaan. Jos sinulla on mitä tahansa muistoissa olevaa ja muille kerrottavaksi annettavaa, tee se. Jos sinulla on runo, laulu tai soittotaito, jaa se.

Tervetuloa mukaan myös yhdistyksen lauluryhmiin!

 Toivotan kaikille jäsenillemme hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta sekä terveyttä ja hyvää mieltä.

Pj Reijo Kouvo

Liity jäseneksi!

Ja varmistat itsellesi mahtavat jäsenetumme!

Yhteytietoni