EMMA – TEATTERI Kailon Saari – Naantali
Yksi nerokas idea, ja farssi on valmis
Jokaisella ihmisellä on kaksoisolento. Tämän komedian nähtyäsi et ehkä halua tavata omaasi, vaikka teatteri-ilta on taatusti nauruntäyteinen. Naantalissa tarjoillaan taas kesän hillittömimmät hetket
Onko kulta ihastunut toiseen? Arnaud epäilee Marionin kiinnostuneen heidän kiinteistövälittäjästään Cedricistä. Kun hän törmää sattumalta kilpakosijansa kaksoisolentoon, harrastajanäyttelijä Thomasiin, hän tarttuu tilaisuuteen testata tyttöystävänsä todelliset tunteet. Ansa on viritetty, vaan eipä Arnaud tiedä, että valevälittäjäksi lupautuneella Thomaksella on enemmän intoa kuin näyttelijänlahjoja. Ja lisäksi soppaan sekaantuu myös tämän remonttihommissa häärivä identtinen kaksoisveli, uteliaasta naapurin rouvasta puhumattakaan. Kuinka monta samannäköistä miestä mahtuu yhteen romahtamiskunnossa olevaan asuntoon ilman että petkutus paljastuu?
Loistojutun ohjaa Emmaan komediakonkari Pentti Kotkaniemi.
Näyttämöllä nähdään vaativan kolmoisroolin tekevä Miska Kaukonen, Saara Kotkaniemi, Jaana Saarinen ja Mikko Virtanen. Kesäkomedia on tuttuun tapaan Turun Kaupunginteatterin ja Emma Teatterin yhteistuotanto.
Lipun hinta 38,-
Lisätietoja ja varaukset 20.05.2026 mennessä Heikki 044 2048930 tai